Technologia

Jak promować swoją stronę w Internecie?

Właśnie stworzyliśmy swoją wymarzoną stronę lub bloga. Godziny ciężkiej pracy i dopracowywania każdego szczegółu w końcu się opłaciły i możemy pochwalić się wspaniałym efektem końcowym. Jednak szybko okazuje się, że o naszej witrynie wiemy tylko my i grono najbliższych osób, którym wysłaliśmy link – nikt inny o stronie nie wie i jej nie odwiedza. Nic straconego – w prosty i szybki sposób możemy ją wypromować w internecie i sprawić by zaczęła cieszyć się popularnością.

W pierwszej kolejności powinniśmy zgłosić naszą stronę do wyszukiwarek takich jak Google, Bing i Yahoo. Dzięki temu po pewnym czasie nasza strona powinna pojawić się w wynikach wyszukiwania na słowa związane z tematyką naszej strony. Kolejne czynności, które warto wykonać to dodanie mapy strony w Narzędziach Google dla Webmasterów. Pozwoli to na lepszą indeksację witryny przez wyszukiwarkę.

Aby zyskać nowych gości na stronie warto również dodać stronę do katalogów stron. Są to strony, które gromadzą różne witryny z sieci uporządkowane tematycznie, w odpowiednich kategoriach. Można w nich łatwo poruszać się po interesujących nas kategoriach, zobaczyć strony o podobnej tematyce do naszej (może warto nawiązać z nimi współpracę?) katalog stron pomaga i ułatwia promocję strony już na samym początku.

Wykonując powyższe kilka czynności powinniśmy zacząć odnotowywać pierwszych gości na naszej stronie. Aby jednak ich dokładnie poznać, dowiedzieć się skąd przychodzą i jak zachowują się na naszej stronie warto dodać do niej Google Analytics. Pozwoli nam to na dokładne śledzenie użytkowników i pomoże w podjęciu decyzji o dalszych sposobach promocji.