Zdrowie i uroda

Długie, zdrowe włosy – sposoby

Idealnymi włosami mogą pochwalić się tylko nieliczne panie. Żyjemy w czasach, w których wszędzie jest pełno chemii, ponadto odżywiamy się niezdrowo, zjada nas stres… To dopiero niektóre czynniki, przyczyniające się do osłabienia włosów. Inne to zabiegi, którym je poddajemy – od farbowania, aż po modelowanie prostownicą czy lokówką.

Jeśli chciałabyś mieć długie, zdrowe, lśniące włosy, ale uważasz, że ciężko byłoby ci uzyskać wymarzony efekt, spróbuj podreperować nieco ich kondycję. Nawet niewielkimi wysiłkami można pobudzić wzrost włosów oraz dodać im blasku. Bardziej ekologiczny tryb życia oraz stosowanie odpowiednich preparatów może przynieść dobre rezultaty.

Przede wszystkim – zacznij od pracy nad sobą. Stres, napięcie, ciągłe podenerwowanie – te czynniki mają zły wpływ na cały nasz organizm, w tym także na kondycję włosów. Spróbuj zatem zacząć panować nad negatywnymi emocjami, uśmiechaj się częściej, a każdego dnia zafunduj sobie godzinkę prawdziwego relaksu.

Druga rzecz to zdrowa dieta. To, co dostarczamy organizmowi wraz z pożywieniem wpływa nie tylko na funkcjonowanie narządów wewnętrznych, ale także na skórę i włosy. Witaminy E, A, B, minerały, takie jak cynk czy żelazo, nienasycone kwasy tłuszczowe – to dopiero niektóre składniki pokarmowe bezpośrednio związane z kondycją włosów. Jeśli chcesz mieć zdrowe, piękne, długie włosy, ułóż jadłospis obfity we wszystkie potrzebne im składniki, a zrezygnuj z jedzenia śmieciowego, które nie dość, że nie daje ci żadnych wartości, to jeszcze może przyczyniać się do powstawania różnych schorzeń.

Kolejna kwestia dotyczy zabiegów pielęgnacyjnych. Warto wiedzieć, że nawet poprzez zwyczajne szczotkowanie włosów możemy spowodować intensywniejszy ich porost. Szczotkując włosy przez parę minut, masujemy skórę głowy, tym samym dotleniamy jej komórki i stymulujemy cebulki włosów. Warto też wyposażyć się w maski i odżywki do włosów, najlepiej wzbogacone o wartościowe składniki naturalne. Dzięki takim preparatom odżywisz i zregenerujesz zmęczone włosy, nadasz im blasku i jedwabistej gładkości. Warto też wypróbować, dostępnych ostatnio w coraz liczniejszych wydaniach, intensywnie odżywiających ampułek do włosów.