Zdrowie i uroda

Joga i jej pozytywny wpływ na organizm

Joga cieszy się coraz większą i wciąż niesłabnącą popularnością. Jej zbawienny wpływ na zdrowie został przez wielu uznany za jej niewątpliwy atut. Z jej praktykowania możemy odnieść wiele korzyści, wpływających pozytywnie zarówno na zdrowie fizyczne jak i psychiczne. Odprężenie, redukcja stresu czy poprawa kondycji fizycznej to tylko niektóre z korzyści, jakie można osiągnąć z jej praktykowania.

Joga jako sport

Jogę można z powodzeniem traktować jako sport, który będziemy regularnie uprawiać i któremu w pełni się oddamy. Ćwiczenia pomogą naszym mięśniom, ścięgnom i stawom lepiej znosić trudy dnia codziennego. Duża elastyczność i zwinność ciała to główne efekty, których możemy się spodziewać. Na zajęciach jogi realizowane są ćwiczenia, które działają na wszystkie partie mięśni, są to więc wszechstronne ćwiczenia, które pozwolą pobudzić ciało nawet po całym dniu spędzonym na monotonnej pracy biurowej.

Brak aktywności fizycznej jest wskazywany przez lekarzy jako jedna z głównych przyczyn pogarszającego się stanu zdrowia społeczeństwa. Otyłość, wady postawy, problemy z krążeniem i ciśnieniem pośrednio wiążą się z brakiem choćby jakiegokolwiek elementu sportu w naszym codziennym życiu. Joga może z powodzeniem stać się na to skutecznym lekarstwem, będąc przy tym aktywnością fizyczną, która pomaga się zrelaksować i w pełni się odprężyć.

Poprawa zdrowia psychicznego

Trenując jogę poprawiamy nie tylko nasze zdrowie fizyczne. Oprócz jej niewątpliwie pozytywnych skutków i oddziaływań na nasze zdrowie fizyczne, joga w dużym stopniu ma pozytywny wpływ na nasz stan psychiczny. Dzieje się tak z kilku powodów.

Przede wszystkim, wiążące się z jogą ćwiczenia pomagają redukować stres, który stał się obecnie przyczyną wielu chorób XXI wieku. Odprężenie mięśni, relaksacja całego ciała, kontrola oddechu – to wszystko pomaga w jego znaczącej redukcji.

Joga pozwala wyciszyć organizm i uspokoić myśli. W trakcie wykonywania kolejnych pozycji z jogi, możemy oderwać się od problemów związanych ze sprawami codziennymi i skupić się wyłącznie na ćwiczeniach. Dzięki temu nasz umysł otrzymuje tak niezbędny mu do prawidłowego funkcjonowania relaks.