Dom

Sprytne pomysły na przechowywanie drobiazgów

Przechowywanie ważnych drobiazgów to spory problem. Poupychane w różnych szafach, szufladkach, powtykane na półki, znajdowane są wtedy, gdy najmniej ich potrzebujemy, kiedy znów są nam potrzebne, jak na złość… Szukamy, szukamy i nic. Jak kamień w wodę. Małe przedmioty łatwo się gubią i ich znalezienie często bywa poważnym wyzwaniem. Aby uniknąć takich poszukiwań warto zadbać, by wśród naszych drobiazgów, tych ważnych i mniej ważnych, zapanował ład i porządek.
Znalezienie dla naszych drobiazgów odpowiedniego schowka pozwoli nam zaoszczędzić sporo czasu i nerwów, mieć wszystko zawsze „pod ręką” i nie wpadać w panikę, gdy nagle okaże się, że jest nam potrzebny jakiś drobiazg. Dzięki dobrze rozplanowanym, sprytnych schowkom znalezienie potrzebnej rzeczy będzie jak przysłowiowa „bułka z masłem”.
Jak dobrze przygotować schowki na ważne drobiazgi? Oto i kilka porad specjalistów od wystroju wnętrz i urządzania niewielkich mieszkań.

TABLICE DO PRZYPINANIA I WIESZANIA

Tablice służące do przypinania i wieszania są świetnym schowkiem dla rzeczy małych i lekkich, takich jak nożyczki czy rolka taśmy klejącej. Jeśli tylko mogą zostać powieszone, korkowa tablica może być dla nich idealnym miejscem. Tablicę taką można wykorzystać również do przypinania karteczek z numerami telefonów, z ważnymi informacjami oraz drobnymi notatkami. Tablica taka może być pomocna również tym osobom, które lubią spędzać wolny czas zajmując się robótkami ręcznymi. Na tablicy przyczepić można skrawki materiału albo włóczki.

MINIATUROWE PRZEGRÓDKI I SZUFLADKI

Małe przedmioty, takie jak spinacze, gwoździe czy śrubki, można z powodzeniem przechowywać w niewielkich szufladkach warsztatowych. Dostępne są również na naszym rynku meble z miniaturowymi szufladkami w bardziej eleganckim wydaniu, które świetnie można wykorzystać w mieszkaniu. Co najważniejsze – bez większego problemu można je dopasować do stylu reszty mieszkania. Takie miniaturowe szufladki są idealnym miejscem do przechowywania i segregacji drobnych przedmiotów wykorzystywanych w czasie szycia: guzików, igieł, nożyczek. W sklepach dostępne są również praktyczne meble zaopatrzone w większe szuflady. Spokojnie można w nich trzymać takie rzeczy jak aparaty fotograficzne, telefony komórkowe, kleje, farby i inne drobiazgi.

CIEKAWE POMYSŁY – PRAKTYCZNE PORADY

Bardzo dobrym i coraz częściej stosowanym pomysłem na wygodny i elegancki schowek są płócienne kieszenie w różnych rozmiarach. Ich największą zaletą jest bez wątpienia to, że można je zawiesić praktycznie wszędzie, zaś w ich kieszeniach można schować praktycznie wszystko, co tylko chcemy.

Warto zastosować również nico bardziej staroświeckie, bo zaprojektowane w latach 60-tych XX wieku „kieszenie” wykonane z plastiku. Ich największą zaletą jest trwałość. Mogą pełnić jednocześnie funkcję dekoracyjną, imitując z powodzeniem nowoczesną rzeźbę. Takie właśnie schowki są najczęściej polecane do stosowania w domowych biurach, w których idealnie sprawują się w roli schowków na długopisy, ołówki i inne drobne artykuły biurowe.

Ważne drobiazgi przechowujemy jednak nie tylko w przedpokoju, w salonie czy w miejscu służącym do pracy. Wiele drobiazgów znajduje się w naszej kuchni i o nie również warto zadbać. Idealnie sprawdza się w kuchni, zwłaszcza w takiej o niewielkich rozmiarach, reling z wieszakami, który można zawiesić nad roboczym blatem. Jest to wprost wymarzone miejsce na kubki, klucze, nożyczki lub noże ze specjalnym otworem w trzonku. Najczęściej reling jest wykorzystywany do wieszania kubków. To nie tylko bardzo praktyczne rozwiązanie – kubki zawieszone nad blatem mogą być ważnym elementem wyposażenia kuchni, stając się jej główną ozdobą.

Ostatnia praktyczna porada związana z drobiazgami kuchennymi dotyczy szuflad kuchennych, a dokładniej rzecz ujmując – ich wnętrza. Warto ich wnętrza podzielić za pomocą specjalnych przegród, co pozwoli na oddzielne trzymanie różnego rodzaju sztućców (np. noży i widelców). Dzięki takim sprytnym przegródkom łatwiej będzie nam utrzymać porządek w szufladzie, łatwiej również będzie nam znaleźć potrzebny przedmiot.