Finanse

Jak zwiększyć szansę na otrzymanie kredytu gotówkowego?

Każdy może czasem znaleźć się w sytuacji, w której potrzebuje dodatkowej gotówki na nieprzewidziane wydatki. Mogą być one związane ze zbliżającym się okresem letnim i chęcią wyjazdu w egzotyczne miejsce. Mogą być związane ze nadchodzącymi Świętami i chęcią sprawienia by były niezapomniane oraz podarowania najbliższym wspaniałych prezentów. Mogą również być związane z awarią samochodu i koniecznością pokrycia kosztów naprawy, remontem w domu, zbliżającą się ważną rocznicą… takie sytuacje można wymieniać i wymieniać.

Dla osób, które potrzebują gotówki i nie mogą pozyskać jej w inny sposób niż pożyczając od instytucji finansowych, banki przygotowały bogatą ofertę kredytów i pożyczek gotówkowych. Cechuje je szybki czas rozpatrzenia wniosku o kredyt (decyzja bywa podejmowana najczęściej w jeden dzień), oprocentowanie wyższe niż kredytów hipotecznych i samochodowych, niskie minimalne dochody (mając nawet kilkaset złotych miesięcznie dochodu mamy szansę na kredyt) oraz uproszczone do minimum formalności i często brak konieczności przedstawienia zaświadczeń lub zabezpieczeń. Dzięki tym cechą, tego typu kredyty często noszą nazwę szybkich kredytów gotówkowych. Bank nie przyzna niestety kredytu każdemu składającemu wniosek. Zastanawiając się jak zwiększyć swoje szanse na kredyt warto kierować się kilkoma wskazówkami:

  • Kontaktujmy się z wieloma bankami. To że jeden bank nam odmówił kredytu lub pożyczki nie oznacza, że następny zrobi to samo. Składając wniosek o kredyt w wielu bankach zwiększamy nasze szanse na uzyskanie kredytu.
  • Dbajmy o naszą wiarygodność kredytową i historię w BIK. Płaćmy rachunki, raty kredytów oraz inne zobowiązania w terminie.
  • Przedstawmy dokładną i rzetelną dokumentację wszystkiego, o co poprosi nas pracownik banku.