Jak wyłączyć czat Facebooka w telefonach z systemem Android?

Facebook stał się obecnie bez wątpienia nabardziej popularnym serwisem społecznościowym. Ilość osób, które posiadają w nim konto rośnie z dnia na dzień, dzięki czemu Facebook staje się jednym z głównych środków służących komunikacji w Internecie.

Aplikacje umożliwiające korzystanie z Facebooka są również dostępne i szeroko używane na telefonach z systemem Android. Przy pomocy aplikacji dedykowanej na telefony komórkowej, mamy łatwy dostęp do naszego kanału wiadomości, zdjęć, wydarzeń czy też nowo wprowadzonej usługi „Miejsca”.

Jedną z popularniejszych funkcji Facebooka jest możliwość korzystania z czatu i rozmowy przy jego pomocy z osobami znajdującymi się na naszej liście znajomych. Czat dostępny w aplikacji na telefony komórkowe umożliwia nam rozmowę z naszymi znajomymi, jeśli tylko są dostępni na Facebooku. Jest on jednak domyślnie włączony. Zatem gdy korzystamy aktywnie z połączenia z Internetem w naszym urządzeniu, może okazać się, że jesteśmy cały czas dostępni na czacie Facebooka i otrzymujemy wiadomości w momencie, w którym nie chcemy lub nie możemy rozmawiać. Można to zmienić w bardzo prosty sposób, bez konieczności wylogowywania się z aplikacji. Jedyne co trzeba zrobić, aby wyłączyć czat Facebooka to:

  1. Przejść do Facebooka zainstalowanego w naszym telefonie
  2. Przejść do zakładki Czat
  3. Nacisnąć przycisk Menu i wybrać przejście do Trybu Offline

Od tego momentu czat będzie wyłączony. Gdy jednak zechcemy ponownie go włączyć, wystarczy że przejdziemy do zakładki Czat, a Facebook automatycznie przejdzie do trybu online.

One thought on “Jak wyłączyć czat Facebooka w telefonach z systemem Android?

  • 14 lutego 2014 at 08:55
    Permalink

    Witam a JA MA PROBLEM ZEBY WYLACZYC CZAT W KOMPUTERZE. PROBOWALAM W PRAWYM DOLNYM ROGU KLIKNAC NA IKONKE TEJ SRUBKI ALE TAK JAKBY ONA BYLA NIE AKTYWNA BO SIE NIE WLACZA. CO MAM ZROBI MOZE KTOS MIAL PODOBNY PROBLEM??

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *