Jak wyłączyć czat Facebooka w telefonach z systemem Android?

Facebook stał się obecnie bez wątpienia nabardziej popularnym serwisem społecznościowym. Ilość osób, które posiadają w nim konto rośnie z dnia na dzień, dzięki czemu Facebook staje się jednym z głównych środków służących komunikacji w Internecie.

Aplikacje umożliwiające korzystanie z Facebooka są również dostępne i szeroko używane na telefonach z systemem Android. Przy pomocy aplikacji dedykowanej na telefony komórkowej, mamy łatwy dostęp do naszego kanału wiadomości, zdjęć, wydarzeń czy też nowo wprowadzonej usługi „Miejsca”.

Jedną z popularniejszych funkcji Facebooka jest możliwość korzystania z czatu i rozmowy przy jego pomocy z osobami znajdującymi się na naszej liście znajomych. Czat dostępny w aplikacji na telefony komórkowe umożliwia nam rozmowę z naszymi znajomymi, jeśli tylko są dostępni na Facebooku. Jest on jednak domyślnie włączony. Zatem gdy korzystamy aktywnie z połączenia z Internetem w naszym urządzeniu, może okazać się, że jesteśmy cały czas dostępni na czacie Facebooka i otrzymujemy wiadomości w momencie, w którym nie chcemy lub nie możemy rozmawiać. Można to zmienić w bardzo prosty sposób, bez konieczności wylogowywania się z aplikacji. Jedyne co trzeba zrobić, aby wyłączyć czat Facebooka to:

  1. Przejść do Facebooka zainstalowanego w naszym telefonie
  2. Przejść do zakładki Czat
  3. Nacisnąć przycisk Menu i wybrać przejście do Trybu Offline

Od tego momentu czat będzie wyłączony. Gdy jednak zechcemy ponownie go włączyć, wystarczy że przejdziemy do zakładki Czat, a Facebook automatycznie przejdzie do trybu online.