Finanse

Jakie wybrać konto dla studenta?

Będąc na studiach musimy w znacznie większej mierze zajmować się swoimi osobistymi sprawami, niż miało to miejsce podczas nauki w szkole. Konieczność usamodzielnienia się dotyczy również takiej kategorii naszego życia, jak finanse osobiste. A to bardzo często wiąże się z wyborem odpowiedniego konta bankowego.

Obecnie banki posiadają bardzo szeroką ofertę kont bankowych. Wśród niej znajduje się także wiele kont, które są przeznaczone specjalnie dla studentów.
Warto zatem zadać sobie pytanie – czym konta studenckie różnią się od zwykłych kont bankowych? Odpowiedź jest prosta. Banki chcąc pozyskać przyszłych, lojalnych klientów, na czas studiów oferują konta na specjalnych warunkach. Bardzo często są to zerowe opłaty za prowadzenie oraz wykonywanie przelewów (chociaż można znaleźć również zwykłe konta bankowe, które są w pełni darmowe) oraz darmowe lub tanie wypłaty z bankomatów.

Na co zatem warto zwrócić uwagę wybierając konto studenckie? Przede wszystkim, opłaty powinny być możliwie niskie. Co więcej, warto wybrać takie konto, z którego będziemy mogli za darmo wybierać pieniądze. Dobrym pomysłem będzie przejście się po najbliższej okolicy i zorientowanie się jakie bankomaty mamy blisko siebie. Dzięki temu będziemy wiedzieć po pieniądze z którego banku nie będziemy musieli jechać na drugi koniec miasta, żeby je wybrać za darmo z bankomatu. Wybierajmy taki bank, którego darmowe bankomaty mamy blisko miejsca naszego pobytu (dom, uczelnia, praca).